کایفوز یا قوز کمر چیست؟


کایفوز یا گوژپشتی به انحنای بیش از حد متعارف پشت گفته می شود. این عارضه اغلب در اثر رفتارهای نادرست حرکتی اعم از شکل ناصحیح نشستن روی صندلی، یا شکل نادرست بدن هنگام راه رفتن و فعالیت های روزانه ایجاد می شود. این عارضه موجب فشار آوردن به عضلات و مهره های گردن و کمر شده و باعث خستگی روزمره و در دراز مدت مشکلات اسکلتی می شود.

علائم قوز کمر چیست؟


روش های مختلفی برای تشخیص قوز کمر وجود دارد. اغلب قوز کمر ابتدا از افتادگی شانه ها شروع می شود. پس یکی از علائم اصلی قوز کمر گرد شدن شانه ها است. اما روش های ساده تری برای تشخیص قوز کمر وجود دارد که رایج ترین آن ها به شرح زیر می باشد: پشت به دیوار در حالت طبیعی بدن که همیشه در آن حالت قرار دارید بایستید و سعی کنید خود را به دیوار بچسبانید. در صورتی که عضلات پشت شما کاملا به دیوار چسبیده باشد، شما دچار قوز کمر نیستید اما اگر عضلات پشت شما از دیوار فاصله داشته باشد شما قوز کمر دارید. بر حسب میزان فاصله عضلات پشت از دیوار، میزان قوز کمر سنجیده می شود. در مواردی که این موضوع خفیف باشد با انجام حرکات و تمرینات اصلاحی این موضوع قابل اصلاح خواهد بود اما در مواردی که قوز کمر شدید باشد نیاز به درمان های حرفه ای تر خواهد بود. تشخیص میزان قوز کمر با نظر و تجربه پزشک خواهد بود لذا توصیه می شود در مواردی که قوز کمر موجب درد و خستگی زیاد می شود حتما به پزشک مراجعه شود.

قوزبند هوشمند آرنا چه می کند ؟


قوزبند هوشمند آرنا، محصولی کم حجم و ظریف می باشد که به فرد بیمار شکل صحیح نشستن و ایستادن جهت جلوگیری از قوز کمر را یادآوری می کند. نحوه عملکرد این محصول بدین صورت است که در صورتی که بیمار در حالت کایفوز یا قوز کمر قرار بگیرد دستگاه متوجه شده و هشدار (صوتی یا لرزشی بسته به انتخاب بیمار) می دهد و تا زمانی که بیمار به حالت صحیح باز نگردد همچنان هشدار فعال خواهد بود.

بیمار پس از مدتی استفاده از این محصول عضلات بدنش به شکل صحیح از نظر ارگونومی عادت کرده و قوز کمر اصلاح خواهد شد. تفاوت عمده این محصول نسبت به قوزبندهای موجود در بازار، عدم اعمال فشار بر روی بدن می باشد چرا که قوزبندهای موجود در بازار با وارد کردن نیرو به عضلات نه تنها موجب اصلاح وضعیت نمی شوند بلکه پس از مدتی عضلات به این قوزبندها عادت کرده و بلافاصله پس از قطع استفاده از این محصولات شکل بدن از حالت اولیه خود نیز بدتر خواهد بود.

مزایای استفاده از محصول


  1. این قوزبند یک وسیله اصلاحی-آموزشی است و برای اصلاح قوز کمر با استفاده از این محصول مدت زمان 2 الی 6 هفته و روزانه 2 ساعت نیاز به بستن این قوزبند بر روی بدن خواهد بود.
  2. از آنجاییکه که این قوزبند فشاری به بدن وارد نمی کند در نتیجه به بیمار احساس ناخوشایندی دست نمی دهد.
  3. قوزبند هوشمند آرنا کاملا کم حجم بوده لذا در محیط های عمومی به راحتی قابل استفاده است.
  4. بیشترین ضخامت این محصول 9 میلی متر می باشد و زیر لباس و در محیط های عمومی به راحتی قابل استفاده می باشد.
  5. حالت هشدار لرزشی قوزبند هوشمند آرنا صدای کمی دارد و هنگام استفاده در محیط های عمومی اطرافیان متوجه آن نخواهند شد.
  6. باتری این محصول قابل شارژ می باشد و نیازی به خرید و تعویض باتری نخواهید داشت.
  7. این قوزبند را به راحتی می توانید هنگامی که زیر لباس خود پوشیده اید روشن و خاموش کنید.

شارژ دستگاه


یکی از برتری های بارز قوزبند هوشمند آرنا نسبت به نمونه های مشابه قوزبندهای هوشمند، قابل شارژ بودن آن می باشد.
این دستگاه به راحتی با شارژر گوشی های هوشمند معمولی قابل شارژ شدن می باشد و در هر بار شارژ به مدت یک هفته قابل استفاده خواهد بود.

گارانتی و خدمات پس از فروش


افتخار داریم اعلام کنیم درصد خرابی این محصول دو درصد می باشد یعنی از هر 100 عدد دو عدد خرابی جزیی داشته ایم که با تلاش تیم فنی آرنا طب در صدد هستیم این درصد خرابی را کاهش دهیم. اما قابل ذکر است که این محصول دارای گارانتی 6 ماهه بی قید و شرط تعویض می باشد و در صورت هر گونه مشکل در دستگاه ما در اسرع وقت محصول را برای شما تعویض میکنیم. آرنا طب صرفا فروشنده این محصول نیست و برای درمان و بهبود سلامت شما با ارائه مشاوره رایگان و خدمات کلینیکی در خدمت بیماران گرامی می باشد.

راهنمای استفاده از قوزبند هوشمند


فیلم راهنمای استفاده از قوزبند هوشمند

 

لینک های مرتبط با محصول

donload pdf icon

دانلود
کاتالوگ محصول